Dzień zdrowia psychicznego

Podobnie jak co roku 10 października obchodzimy Dzień Zdrowia Psychicznego. Podobnie jak co roku w mediach bardzo dużo mówi się o rożnego rodzaju dysfunkcjach i chorobach związanych z szeroko rozumianą psychiką, (choroby takie to także choroby ciała, które mają duży komponent psychiczny).

Dużo mówi się też o naszej obecnej rzeczywistości, w tym o coraz częściej otaczającym nas lęku i związanym z tym cierpieniu. Wydaje się jednak, że stosunkowo mało, a może nawet wcale nie mówi się o zdrowiu psychicznym i tym, jak o to zdrowie dbać.

Dlatego właśnie w dniu zdrowia psychicznego pragniemy przypomnieć, że aby dbać o zdrowie psychiczne należy: zadbać o odpowiednią dietę, ruch na świeżym powietrzu, a także o pogodny umysł, czyli równowagę pomiędzy pracą, odpoczynkiem i zabawą. Prawda jakie to proste … ech.
Dla wszystkich, którzy chcą porozmawiać o zdrowiu psychicznym jesteśmy dostępni bezpłatnie w gminach: Nowosolna, Rawa Mazowiecka, Sadkowice, Cielądz, Czerniewice oraz MOPS w mieście Rawa Mazowiecka. Do zobaczenia.